1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Партнери по ЄС проти вимоги Угорщини переглянути асоціацію

13 жовтня 2017 р.

МЗС головуючої в ЄС Естонії виступає проти перегляду угоди про асоціацію з Україною, як того вимагає Угорщина через невдоволення новим законом про освіту. Не підтримують погрози на адресу Києва і в Берліні.

https://p.dw.com/p/2lmME
У європейських столицях очікують діалогу з Україною щодо освітнього закону, а не конфронтації
У європейських столицях очікують діалогу з Україною щодо освітнього закону, а не конфронтаціїФото: Getty Images/AFP/J. Macdougall

"Угода про асоціацію між Україною і ЄС щойно набрала чинності, тож нам варто сфокусуватися на її ефективній імплементації", - зазначили у прес-службі міністерства закордонних справ Естонії, яка нині головує в Євросоюзі, відповідаючи на запит DW. Так у Таллінні прокоментували вимоги Угорщини переглянути угоду про асоціацію через те, що Україна, на думку угорської сторони, порушує положення угоди, обмежуючи новим законом про освіту право національних меншин навчатися рідною мовою. На вимогу Будапешта це питання внесене у порядок денний зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, яка відбудеться у понеділок, 16 жовтня, у Люксембурзі.

Естонія констатує, що гармонізація українського законодавства про освіту із законодавством країн ЄС є пріоритетом українського уряду. "При цьому законодавство має відповідати міжнародним зобов'язанням, які взяла на себе Україна", - зазначили в естонському МЗС. У зовнішньополітичному відомстві країни привітали той факт, що Україна звернулася до Венеціанської комісії Ради Європи із проханням дати оцінку мовним положенням закону про освіту. "Ми також закликаємо всі сторони до діалогу", - ідеться у відповіді МЗС Естонії.

Берлін теж не в захваті

У Берліні вимоги Угорщини щодо перегляду угоди про асоціацію з Україною офіційно не коментують. Натомість у неформальних розмовах німецькі дипломати також говорять про те, що сторонам варто вести діалог і дочекатися висновків Венеціанської комісії. "Погрози і блокади нікому нічого не дають", - констатують у німецькому МЗС. Водночас у Берліні засмучені тим, що Київ не провів ретельних консультацій з сусідами з ЄС, а також з представниками національних меншин до ухвалення закону про освіту.

Докладніше про європейські реакції на вимоги Угорщини до партнерів по ЄС покарати Україну за освітній закон читайте у статті DW "Чи загрожує Будапешт асоціації Україна-ЄС?"

Закон про освіту: "за" і "проти" (29.09.2017)