1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Депутати Європарламенту: На Мальті - атмосфера "безкарності"

Дмитро Прокопчук
1 грудня 2017 р.

Делегація Європарламенту заявила про помітні проблеми у дотриманні принципу верховенства права на Мальті. Продаж мальтійських паспортів несе потенційну загрозу для всього ЄС, зазначили європарламентарії.

https://p.dw.com/p/2odn4
Мальтійці вимагають розслідування справи убитої журналістки Дафне Каруани Галіції. Напис на плакаті: "Куди не поглянь - скрізь шахраї"
Мальтійці вимагають розслідування справи убитої журналістки Дафне Каруани Галіції. Напис на плакаті: "Куди не поглянь - скрізь шахраї"Фото: Getty Images/AFP/M. Mirabelli

На Мальті панує атмосфера "безкарності" - з таким висновком завершився візит шістьох депутатів Європарламенту до цієї острівної держави. Парламентарії висловили занепокоєння станом верховенства права на Мальті. Під час дводенного візиту, 30 листопада і 1 грудня, делегація поспілкувалася із прем'єр-міністром країни Джозефом Мускатом, міністром юстиції, представниками поліції, Верховного суду, а також активістами-антикорупціонерами.

Представник делегації Свен Ґіґольд (Sven Giegold) заявив, що у розмові з поліцією відчувався "високий ступінь небажання розслідувати справи і некомпетентність". Голова делегації Ана Гомеш розкритикувала систему продажу паспортів Мальтою без розкриття осіб, які купують громадянство. За словами Гомеш, система "з усією її непрозорістю несе ризик імпорту злочинців і відмивання грошей у весь ЄС", цитує агентство AP.

Джозеф Мускат висловив сумнів у "корисності візиту" делегації та наголосив, що "більшість інформації, яку вам згодовували, була однобокою". Він вказав на велику кількість реформ, проведених на острові за його прем'єрства.

Нагадаємо, у листопаді Європарламент доручив Єврокомісії перевірити дотримання Мальтою норм щодо боротьби з відмиванням грошей та регулюванням банківської сфери. Окремим пунком парламентарії вимагали перевірити програми продажу Мальтою громадянства.

До ухвалення резолюції підштовхнула загибель журналістки Дафне Каруани Галіції, яку невідомі злочинці підірвали в машині поблизу її будинку. Галіція впродовж багатьох років займалася розслідуванням і викриттям корупційних схем в острівній державі. Прем'єр-міністр Мальти Джозеф Мускат, хоча раніше намагався засудити Галіцію та одного з її синів за нібито наклеп, пообіцяв, що знайде злочинців, які вбили журналістку.

Знайомий сценарій: журналістку підірвали в авто на Мальті (17.10.2017)