1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW
Закон і право

В очікуванні звернення України

Вікторія Власенко
19 січня 2018 р.

Венеціанська комісія не може проаналізувати законопроект щодо Антикорупційного суду допоки немає офіційного звернення від української влади або Рада Європи. Про це DW повідомили джерела у Венеціанській комісії.

https://p.dw.com/p/2r9PF
Фото: picture-alliance/Ulrich Baumgarten

Офіційний Київ досі не звертався до експертів Європейської комісії за демократію через право Ради Європи (Венеціанська комісія) із проханням надати оцінку проекту закону України про Вищий антикорупційний суд, поданий президентом України на розгляд Верховної Ради наприкінці грудня. "Ми не можемо аналізувати і коментувати текст без запиту на висновок", - повідомили DW джерела у Венеціанській комісії. Звернутися до комісії із запитом надати експертний висновок з приводу того чи іншого законопроекту може офіційна державна влада або статутні органи Ради Європи.

Експерти вже висловлювалися

У жовтні торік Венеціанська комісія ухвалила висновок з приводу двох законопроектів про Антикорупційний суд. Щодо законопроекту №6011, авторами якого, зокрема, був на той час голова антикорупційного комітету Верховної Ради Єгор Соболєв, експерти дійшли висновку, що його положення "закладають гарну основу для створення високоспеціалізованого Антикорупційного суду". Проте вони наголосили, що до тексту необхідно внести правки, аби "знизити ризик того, що такий суд можна визнати неконституційним". 

Доволі скептично оцінили експерти можливі перспективи діяльності антикорупційних палат при існуючих судах в Україні, що пропонувалося законопроектом №6529. Цей законопроект був внесений депутатом від Блоку Петра Порошенка Сергієм Алексєєвим і отримав підтримку президента. На думку експертів, цей проект "відхиляється від чинного законодавства та міжнародних зобов'язань України створити спеціалізований Антикорупційний суд".

Венеціанська комісія пропонувала президентові України "негайно подати власний законопроект про Антикорупційні суди", у якому мали бути враховані всі рекомендації, висловлені у висновку.

У Єврокомісії вже заявили, що проект Закону про Вищий антикорупційний суд, який Петро Порошенко передав до Верховної Ради, рекомендації Венеціанської комісії не врахував і назвали його таким, який "не відповідає зобов'язанням України". У ЄС також нагадали, що створення Антикорупційного суду є зобов'язанням України у рамках виконання безвізових вимог.