1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Прем'єри земель ФРН вимагають послабити санкції проти Росії

Олена Губар
29 січня 2018 р.

Глави урядів п’яти східнонімецьких земель вважають, що санкції проти Росії є неефективними і лише б’ють по німецьких компаніях. Вони планують обговорити послаблення санкцій з майбутнім урядом ФРН.

https://p.dw.com/p/2rj8f
Глави урядів кількох земель ФРН хочуть послаблення санкцій щодо Росії
Глави урядів кількох земель ФРН хочуть послаблення санкцій щодо РосіїФото: picture-alliance/dpa/K.-D.Gabbert

Прем'єр-міністри східнонімецьких федеральних земель вимагають послабити санкції щодо Росії. Ці обмежувальні заходи не дають результату, потрібен новий підхід, заявив у понеділок, 29 січня, прем'єр-міністр землі Саксонія-Ангальт Райнер Газелофф (Reiner Haseloff) після зустрічі у Берліні глав урядів п'яти земель, утворених на території колишньої Німецької Демократичної Республіки.

За словами Газелоффа, члена партії канцлерки Анґели Меркель (Angela Merkel) Християнсько-демократичний союз, санкції мало зачіпають такі важливі російські експортні товари як нафта і газ чи поставки автомобілів з ФРН до РФ, зате болісно б'ють по німецькому експорту аграрної продукції, повідомляє агентство Reuters. Особливої шкоди санкції завдали східнонімецьким компаніям, які мають тісні зв'язки з російськими партнерами. Голова уряду землі Мекленбург - Передня Померанія Мануела Швезіґ (Manuela Schwesig), яка представляє соціал-демократів, також підтримала послаблення санкцій.

Райнер Газелофф зазначив, що Росія в Україні однозначно порушила норми міжнародного права, однак перспектива розв'зання кризи може бути тільки у взаємодії. Прем'єри східнонімецьких земель планують обговорити питання пом’якшення санкцій проти Росії із майбутнім федеральним урядом ФРН.

Раніше глави урядів окремих земель вже виступали проти запровадження нових санкцій щодо Росії через ситуацію в Сирії. Міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель (Sigmar Gabriel) також висловився за те, аби ЄС почав поетапно скасовувати санкції проти Росії за умови тривалого перемир’я на Сході України.

Економічні санкції щодо Росії через її агресію в Україні були запроваджені Євросоюзом у 2014 році, Москва у відповідь запровадила так звані "контрсанкції".  У березні 2015 року в ЄС можливе скасування санкцій прив'язали до виконання Мінських угод. Очікувалося, що процес триватиме до кінця 2015 року.

Помітного прогресу у виконанні домовленостей не спостерігалося, тому лідери ЄС неодноразово продовжували санкції. Обмеження стосуються фінансового, енергетичного, оборонного секторів російської економіки, товарів подвійного призначення. Обмеження накладено і на фізичних осіб. 

Нові санкції проти Росії: чому Європа проти? (28.07.2017)

Єдність попри втрати: скільки коштують Заходу санкції щодо Росії? (15.12.2017)