1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

США обкладають митом імпортну сталь та алюміній

Валерій Сааков
8 березня 2018 р.

Вашингтон запроваджує 25-відсоткове мито на імпортну сталь та 10-відсоткове ввізне мито - на алюміній. Винятки зроблять для Канади та Мексики.

https://p.dw.com/p/2tzs9
США запровадили митні збори на імпортну сталь та алюміній
США запровадили митні збори на імпортну сталь та алюмінійФото: Imago/Ralph Peters

Сполучені Штати запроваджують оголошені раніше митні збори на імпорт сталі та алюмінію. У четвер, 8 березня, президент США Дональд Трамп оголосив про рішення запровадити 25-відсоткове мито на імпорт сталі та 10-відсоткові ввізні мита для імпортного алюмінію, передає інформагенція AP. Чинності ці зміни набуть за 15 днів, йдеться в повідомленні.

Згідно зі зробленою главою Білого дому заявою, тимчасовий виняток Вашингтон готовий зробити для Канади та Мексики, які разом зі США є учасниками Північноамериканської угоди про вільну торгівлю (NAFTA). Крім цих двох держав, Трамп заявив про можливість зробити виняток для Австралії та "інших країн".

Раніше він казав, що американська влада готова розширити список країн, щодо яких запроваджується пільговий режим. Утім, якщо такі держави більше не "чинитимуть справедливо" у торгівлі зі США, то їх виключать із цього списку, попереджав Трамп.

Знову критика в бік Німеччини

Водночас американський президент у четвер розкритикував Німеччину через торговельну та оборонну політику Берліна. За словами Трампа, деякі країни "впродовж років" вкрай сильно експлуатували США в питаннях торгівлі та оборони. На тлі цього він згадав Німеччину і зокрема видатки на оборону ФРН, котрі, на його думку, є дуже низькими. За словами Трампа, Сполучені Штати витрачають значно більшу частку свого ВВП на оборонні потреби, ніж Німеччина, що "несправедливо", цитує інформагенція AFP.

Нагадаємо, від запровадження митних зборів на імпортну сталь і алюміній Трампа застерігали Китай та ЄС, а також заявляли про можливість вжити заходів у відповідь.

Що таке протекціонізм і чим він небезпечний? (23.01.2017)