1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Генасамблея ООН підтримала резолюцію щодо Криму

Валерій Сааков
19 грудня 2017 р.

Внесену Україною резолюцію підтримали 70 держав в Генасамблеї ООН. Документ закликає Росію вжити всіх кроків задля припинення порушень прав людини в Криму.

https://p.dw.com/p/2pfs2
Генасамблея ООН підтримала українську резолюцію про порушення прав людини в Криму
Фото: picture-alliance/Zuma/S. Glovny

Генеральна асамблея ООН підтримала резолюцію "Стан справ у сфері прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь", ініційовану українською делегацією. У вівторок, 19 грудня, цю резолюцію підтримали 70 країн, проти проголосували 26, утримались 76 делегатів.

Резолюція, зокрема, закликає Росію повністю і негайно вжити всіх необхідних заходів з метою покласти край порушенням і утискам прав людини щодо жителів Криму. Так само РФ слід поважати закони, що діють в Україні, і скасувати натомість закони, запроваджені в Криму Російською Федерацією, зокрема ті, що дозволяють здійснювати примусове виселення і конфіскацію приватної власності в Криму з порушенням норм міжнародного права.

Генасамблея ООН також засуджує встановлення РФ законів, юрисдикції і управління в анексованому Криму і вимагає, щоб Росія дотримувалася визначених міжнародним правом зобов'язань та поважала закони, що діяли в Криму до анексії, цитує агенція новин "Інтерфакс-Україна".

Ухвалений документ закликає РФ негайно скасувати заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, який російська влада визнала екстремістською організацією. Серед іншого текст резолюції містить і вимогу забезпечити доступність освіти українською і кримськотатарською мовами.

Наголошується на необхідності негайного звільнення українських громадян, які були незаконно затримані і засуджені. Це стосується також і тих, хто був переведений або депортований через міжнародно визнані кордони з Криму до Росії. Крім того, російську владу закликають забезпечити належний і безперешкодний доступ міжнародних спостерігачів за дотриманням прав людини в Криму. Текст резолюції містить і заклик скасувати всі накладені раніше обмеження на культурні заходи та діяльність ЗМІ етнічних громад Криму - українців та кримських татар.

Київ привітав

Ухвалення цієї резолюції вже встигли привітати в Києві. Президент України Петро Порошенко назвав цей документ "потужним сигналом". Водночас міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив, що прийнята резолюція - "найсильніша".

Нагадаємо, 14 листопада цього року Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН підтримав цю резолюцію.

Як повідомлялося, Управління Верховного комісара ООН з прав людини оприлюднило у вересні доповідь, в якій перелічувалися численні порушення прав людини в Криму, зокрема свавільні арешти, викрадення людей та примусова видача громадянства Російської Федерації.

П'ять головних порушень прав людини в Україні (09.12.2016)

Фільм "Крим" як провал російської пропаганди (05.10.2017)

Пропустити розділ Більше за темою