1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Під час штурму парламенту в Албанії поранено кількох людей

Олена Губар
14 квітня 2019 р.

Під час антиурядових протестів у столиці Албанії Тирані демонстранти намагалися прорватися до будівлі парламенту. Внаслідок зіткнень з правоохоронцями було поранено кількох людей.

https://p.dw.com/p/3GjzT
Антиурядові протести у Тирані
Антиурядові протести у ТираніФото: Reuters/F. Goga

У албанській столиці Тирані тисячі демонстрантів протестували з вимогою відставки прем'єр-міністра країни Еді Рами. Під час акції у суботу, 13 квітня, група протестувальників намагалась прорватися через поліцейський кордон до будівлі парламенту. Вони кидали у правоохоронців каміння та димові шашки, а також підпалили припаркований біля будівлі автомобіль. Правоохоронці у відповідь застосували сльозогінний газ та кийки.

Внаслідок сутичок поранення отримали 15 демонстрантів, повідомила опозиційна Демократична партія, передає агенція AFP. За даними міністерства внутрішніх справ Албанії, також були поранені щонайменше п'ятеро поліцейських. Травми отримали і журналісти, передають місцеві ЗМІ.

Протестувальники та правоохоронці
Протестувальники та правоохоронціФото: DW/A. Ruci

Протестувальники обвинувачують соціалістичний уряд Еді Рами в корупції та фальсифікації результатів виборів. Протягом кількох останніх місяців у країні відбуваються протести з вимогою відставки уряду. Лідер Демократичної партії Албанії Люльзім Баша закликав до продовження протестів. "Я закликаю вас до опору і повстання, щоб вигнати Раму", - заявив він під час виступу перед натовпом. Він також зазначив, що у країні мають пройти дострокові вибори та запроваджений перехідний уряд. Своєю чергою Еді Рама засудив насильство, заявивши, що опозиційні партії перебувають на шляху самознищення.

Лідер Демократичної партії Албанії Люльзім Баша
Лідер Демократичної партії Албанії Люльзім БашаФото: DW/A. Ruci

Еді Рама обіймає посаду прем'єра Албанії з 2013 року, а в червні 2017 року він був обраний на другий термін. Країна з населенням 2,9 мільйона людей є однією з найбідніших у Європі. Албанія є членом НАТО з 2009 року.

Європерспективи країн Західних Балкан (04.07.2016)