1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Уряд Великобританії вирішив видати Ассанжа США

Олена Губар
13 червня 2019 р.

Відповідне рішення підписав глава МВС Великобританії. Остаточно про видачу засновника викривальної платформи Wikileaks вирішить суд у Лондоні.

https://p.dw.com/p/3KNi0
Großbritannien Protest gegen Verhaftung von Assange
Фото: picture-alliance/AP Photo/M. Dunham

Очільник міністерства внутрішніх справ Великобританії Саджид Джавід заявив, що підписав рішення про видачу засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа в США. "Він цілком обґрунтовано перебуває за ґратами. Є запит на екстрадицію від США, який у суді розглянуть завтра. Вчора я підписав рішення про екстрадицію та завірив його, тож воно надійде до суду завтра", - заявив міністр у четвер, 13 червня.

Нагадаємо, міністерство юстиції США передало Великобританії офіційний запит на екстрадицію засновника викривальної інтернет-платформи WikiLeaks Джуліана Ассанжа, про що стало відомо 10 червня. Влада США звинувачує 47-річного уродженця Австралії в змові з екс-військовою США Челсі Меннінг, яка надала йому дані щодо американських операцій в Іраку та Афганістані. У травні засновнику WikiLeaks висунули звинувачення за 17 новими пунктами, серед яких - незаконне отримання і оприлюднення засекречених документів, що стосуються питань національної оборони. Якщо Ассанжа видадуть США і там його визнають винним за всіма 18 пунктами, засновника WikiLeaks можуть засудити до 175 років позбавлення волі.

У британській в'язниці Ассанж перебуває через те, що на початку червня його засудили до 50 тижнів утримання за порушення умов звільнення під заставу. У квітні 2019 року влада Еквадору дозволила британській поліції увійти до свого посольства в Лондоні, де Ассанж переховувався з 2012 року, побоюючись арешту й екстрадиції до Швеції за звинуваченням у зґвалтуванні. Притулок викривачу надав у 2012 році тодішній президент Еквадору Рафаель Корреа. Між тим у 2017 році органи юстиції Швеції закрили справу стосовно Ассанжа, однак у травні цього року прокуратура Швеції вирішила відновити це розслідування.

Знайомий сценарій: журналістку підірвали в авто на Мальті (17.10.2017)