1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW
Автомобілі та мобільність

Nissan скорочує тисячі робочих місць, Tesla збиткує

Валерій Сааков
25 липня 2019 р.

Скорочення 12,5 тисячі робочих місць у автовиробника Nissan триватиме до 2022 року. А компанія Tesla Ілона Маска завершила квартал зі збитками.

https://p.dw.com/p/3Mhin
Автомобільна промисловість
Фото: picture-alliance /dpa/RENAULT

На тлі масштабних збитків або скорочення обсягів продажу у провідних німецьких автовиробниківяпонський автовиробник Nissan оголошує програму оптимізації. Плани Nissan оголосив у четвер, 25 липня, генеральний директор автоконцерну Хірото Саікава, передає AFP. За його словами, Nissan вирішив скоротити близько 12 500 місць і згорнути або обмежити виробництво.

За словами гендиректора Nissan, скорочення робочих місць розпочалося на восьми локаціях ще з 2018 фінансового року й триватиме до 2022 фінансового року. До цього часу передбачається також скоротити персонал ще на шести виробничих об'єктах. Загалом під скорочення потрапляють 12,5 тисячі працівників компанії, пояснив Саікава.

Крім того, до кінця 2022 фінансового року Nissan згорне виробничі потужності на десять відсотків. Нині компанія потерпає від падіння продажів автомобілів у США та Європі. Згідно з оприлюдненим 25 липня квартальним звітом, упродовж другого кварталу 2019 року чистий прибуток компанії скоротився порівняно з минулим роком на 95 відсотків до 6,4 мільярда ієн (близько 53 мільйонів євро в перерахунку).

Обсяги продажу в грошовому вираженні скоротилися з квітня по червень 2019 року на 12,7 відсотка, йдеться у звіті. За цей час Nissan реалізував 1,23 мільйона автомобілів, що на 6 відсотків менше, порівняно з торішнім показником.

Додатково японському автобудівнику дошкуляє й скандал навколо колишнього менеджера Nissan Карлося Гона, якого звинувачують у фінансових маніпуляціях.

Tesla не вийшла з піке збитковості

Не мав чим потішити своїх акціонерів і засновник американської компанії Tesla Ілон Маск. Згідно з оприлюдненим квартальним звітом, впродовж другого кварталу поточного року компанія-піонер з випуску сучасних електромобілів отримала в підсумку 408,3 мільйона чистого збитку, передає dpa.

Хоч цей негативний фінансовий результат значно менший за показник за другий квартал 2018 року, який Tesla завершила зі збитком у 717,5 мільйона євро, однак раніше на біржі очікували значно кращих результатів. Тож це призвело до стрімкого падіння біржового курсу акцій. Цінні папери компанії Ілона Маска опустилися одразу на 10 відсотків.

Так само нижчими за прогноз біржових аналітиків виявилися й обсяги продажу, незважаючи на те, що в грошовому вираженні компанія Маска реалізувала впродовж другого кварталу електрокарів на суму 6,4 мільярда доларів США, що майже на 60 відсотків вище за торішній показник. Майже 160 тисяч електромобілів каліфорнійське підприємство зуміло реалізувати за перше півріччя.

До кінця року Tesla планує передати замовникам від 360 до 400 тисяч автомобілів з електроприводом.

Нова машина з автопілотом від Nissan (13.07.2016)