1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Верховна Рада України скасувала депутатську недоторканність

Валерій Сааков
3 вересня 2019 р.

Під час голосування в другому читанні законопроєкт про скасування депутатської недоторканності підтримали 373 народні обранці. Перед голосуванням до законодавців звернувся президент Володимир Зеленський.

https://p.dw.com/p/3Ov8O
Верховна Рада
Урочисте засідання нової Ради з нагоди складання присяги, 29 серпня 2019 рокуФото: Reuters/G. Garanich

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт про скасування депутатської недоторанності, який має набути чинності з першого січня 2020 року. Під час голосування в вівторок, 3 вересня, цей законопроєкт підтримали 373 законодавці.

За це рішення проголосували 252 нардепи з фракції "Слуга народу", 24 - фракції "Євросолідарність", 23 - фракції "Батьківщина", 22 - групи "За майбутнє", 19 - фракції "Голос". Ще 33 голоси дали позафракційні депутати. При цьому жодного голосу "за" не дала фракція "Опозиційна платформа - За життя" - усі 27 присутніх на засіданні нардепів цієї фракції не голосували.

До проведення голосування зі зверненням до народних обранців у залі ВР звернувся президент України Володимир Зеленський. Для ухвалення цього законопроєкту потрібно було щонайменше 300 голосів членів парламенту, адже він передбачає зміни до статті 80 Конституції України. А саме йдеться про виключення з неї положення, що гарантує парламентаріям депутатську недоторканність, а також неможливість бути притягнутими до кримінальної відповідальності, затриманими чи заарештованими без згоди Верховної Ради.

Отже, у статті 80 Конституції залишиться лише норма про те, що народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила на засіданні 30 серпня 2019 року в першому читанні цей законопроєкт про скасування депутатської недоторканності з 2020 року.

"Домашнє завдання" для Ради: що мають зробити нові депутати (19.07.2019)

Пропустити розділ Більше за темою