1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Вироблені в Німеччині товари мають найкращу репутацію

Валерій Сааков
30 вересня 2019 р.

Вироблені в Німеччині товари користуються найкращою репутацією серед споживачів у різних країнах, свідчать результати відповідного дослідження. На другому місці - вироби з Італії.

https://p.dw.com/p/3QSse
Лейбл "Made in Germany"
Фото: openwater - Fotolia.com

Споживачі в багатьох країнах найбільше цінують товари з лейблом "Made in Germany". Про це свідчать дані дослідження, оприлюдненого в понеділок, 30 вересня, німецьким відділенням соціологічного інституту YouGov, повідомляє інформагенція dpa. Дослідження спільно проведене YouGov та британським Кембриджським університетом.

Згідно з результатами дослідження, майже половина опитаних респондентів у 23 країнах позитивно відгукнулися про німецькі товари. Лише для шести відсотків респондентів вибори з ярликом "Made in Germany" мають негативну репутацію. Як наслідок, позитивний показник репутації німецьких товарів становить 45 балів.

На другому місці щодо позитивного іміджу серед споживачів - товари з Італії, котрі набрали 38 балів. Далі за популярністю йдуть вироби з Великобританії та Франці з 34 балами. На п'ятому місці щодо репутації опинилися вироби з Японії, котрі набрали 33 бали.

Щодо знаку якості одного з найбільших конкурентів японців, Південної Кореї, то в рейтингу репутації випущені в цій країні товари посіли в дослідженні дев'яте місце з 5 балами.

Китайське споживачі не люблять

Натомість найгірша репутація у рейтингу популярності продукції закріпилася за виробами з лейблом "Made in China". Як з'ясували соціологи, 44 відсотки респондентів зазвичай негативно оцінюють якість випущених у КНР товарів. Натомість позитивно про них відгукнулися лише 15 відсотків опитаних. У результаті вироби з позначкою "Made in China" отримали мінус 29 балів, кажуть дослідники.

На тлі таких результатів соціологи стверджують, що походження товарів і досі "відіграє важливу роль у їхньому сприйнятті" споживачами, цитує dpa представника інституту YouGov.

Соціологічне дослідження проводили в 23 країнах з 28 лютого по 26 березня 2019 року. Респондентам пропонувалося оцінити репутацію товарів з 12 країн.

Російське шахрайство з "німецькими" брендами (05.01.2016)