1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Меркель виступила за адаптацію мінських угод до реалій

Дмитро Вачедін | Марія Думанська
10 грудня 2019 р.

Після переговорів у "нормандському форматі" німецька канцлерка Анґела Меркель заявила, що мінські угоди не "скам'янілий документ". Для реалізації їм потрібно надати "рух". Путін заперечив.

https://p.dw.com/p/3UWIo
Анґела Меркель та Володимир Путін під час зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки" у Парижі
Анґела Меркель та Володимир Путін під час зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки" у ПарижіФото: Reuters/C. Platiau

Мінські угоди не є "скам'янілим документом", для їх утілення необхідна "гнучкість". Про це канцлерка Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel) заявила у ніч на вівторок, 10 грудня, на пресконференції за підсумками саміту лідерів "нормандської четвірки" в Парижі.

"Мінський меморандум" був підписаний 19 вересня 2014 року. І, звичайно, з огляду на минулі в Україні президентські вибори можна поставити запитання: чи має ця угода "закам'яніти" або її можна повернути до життя?" - сказала Меркель.

За її словами, зокрема, завдяки вжитим президентом України Володимиром Зеленським заходам з'явилася можливість надати цьому документу "рух" і "еластичність".

Водночас глава російської держави Володимир Путін під час пресконференції наполягав на неухильному виконанні мінських угод у закріпленій в них послідовності. 

Підсумки переговорів Зеленського і Путіна

Президенти України Володимир Зеленський та Росії Володимир Путін домовилися до кінця року провести масштабний обмін ув'язненими. Про це йдеться в підсумковому комюніке зустрічі. Під обмін потраплять ув'язнені, що перебувають в російських і українських в'язницях, а також у самопроголошених "ДНР" і "ЛНР".

"Домовилися про початок - всіх узгоджених на всіх узгоджених. Зараз покажуть нам списки. Зараз ідеться про Донбас. Давайте зробимо перший крок. Це великий крок, тому що 72 людини можуть приїхати додому. Я цього дуже хочу", - заявив Зеленський після закінчення переговорів.

Крім того, українська армія і бойовики "ДНР" і "ЛНР" продовжать розведення військ. Зазначається, що до кінця березня 2020 року розведення має відбутися ще у трьох пунктах додатково до тих трьох, де розведення відбулося минулої осені. За підсумками переговорів президент України назвав їхній результат "нічиєю".

Донбас в очікуванні "нормандської" зустрічі: надія на мир чи страх капітуляції? (06.12.2019)

Пропустити розділ Більше за темою