1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Обсяги парникових газів залишаються рекордно високими

Марія Думанська
23 листопада 2020 р.

Концентрація парникових газів в атмосфері, як і раніше дуже висока, незважаючи на уповільнення промислового виробництва та заходи локдауну через пандемію COVID-19 у світі.

https://p.dw.com/p/3liG9
Коцентрація вуглекислого газу в атмосфері залишається високою
Коцентрація вуглекислого газу в атмосфері залишається високоюФото: picture-alliance/dpa/J. Stratenschulte

Попри скорочення промислового виробництва через пандемію COVID-19 і карантинні обмеження, рівень парникових газів в атмосфері Землі як і раніше залишається рекордно високим. Про це повідомили експерти Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) у понеділок, 23 листопада. 

Читайте також: Темпи знищення тропічних лісів зросли більш ніж удвічі - дослідження

"Режим ізоляції дозволив скоротити викиди в атмосферу багатьох шкідливих речовин і парникових газів, таких як СО2", йдеться в повідомленні на сайті ВМО. Однак після рекордного збільшення викидів вуглекислого газу (СО2) у 2019 році, цього року його обсяг все одно залишається високим.

"Таких темпів зростання за всю історію спостережень ще не було. Скорочення викидів, пов'язане з карантином, - це лише крихітний викид на довгостроковому графіку. Нам потрібне стійке згладження кривої", - сказав генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.

За його словами, останнього разу схожа концентрація CO2 на Землі спостерігалася 3-5 мільйонів років тому, коли температура була на 2-3 градуси вище, а рівень моря був на 10-20 метрів вище, ніж зараз. "Але тоді не було 7,7 мільярда жителів", - наголосив генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.

Читайте також: Чи може мінімалізм допомогти врятувати планету?

Він додав, що пандемію навряд чи можна розглядати як вирішення проблеми глобального потепління. Разом з тим, на його думку, пандемія та зміни, які вона породила, можуть стати відправною точкою для рішучіших заходів зі скорочення шкідливих викидів і боротьби з глобальним потеплінням. Зокрема, для заходів, "спрямованих на скорочення викидів до чистого нуля шляхом повної трансформації наших промислових, енергетичних і транспортних систем".

Читайте також: Нинішнє десятиліття стане найгарячішим в історії - ООН

Рахуємо, скільки CO2 викидаємо щодня (23.08.2019)