1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Рада скасувала вікові обмеження для роботи на держслужбі

Марія Думанська
16 грудня 2020 р.

Із закону "Про державну службу" вилучили норму, що на держслужбу не може вступати людина, яка досягла 65-річного віку.

https://p.dw.com/p/3mn14
Верховна Рада скасувала вікові обмеження для роботи на держслужбі
Верховна Рада скасувала вікові обмеження для роботи на держслужбіФото: Sergii Kharchenko/NurPhoto/picture alliance

Верховна Рада України у середу, 16 грудня, проголосувала за скасування вікових обмежень для роботи на державній службі. Ухвалення відповідного законопроєкту в цілому підтримали 300 народних депутатів, повідомляє інформагенція "Інтерфакс-Україна".

Із закону "Про державну службу" зокрема вилучать норму, що на держслужбу не може вступати людина, яка досягла 65-річного віку. Замість цього тим, хто досяг цього віку, надається можливість бути призначеними на посаду держслужбовця на один рік із правом повторного призначення без обов'язкового проведення конкурсу щорічно.

Читайте також: Новий закон про держслужбу: не про привілеї, а про обов'язки

При цьому ухвалений законопроєкт передбачає, що подальше їхнє перебування на держслужбі можливе не більш ніж до 70-ти років.

Крім того, продовжено термін перебування на службі в органах місцевого самоврядування, але не більш ніж на 5 років за рішенням сільського, селищного, міського голови, голови районної, районної у місті, обласної ради.

Читайте також: Ірена Карпа: Лукізм, ейджизм та інші містичні звірі з надр свідомості українського споживача

Таке рішення про продовження терміну перебування на службі в органах місцевого самоврядування приймає голова відповідної ради щорічно, але не більше ніж до досягнення держслужбовцем 70-річного віку.

У пояснювальній записці до законопроєкту аргументувалося, що у виняткових випадках "виникає потреба у залишенні державного службовця на займаній посаді після досягнення ним 65-річного віку для більш ефективного функціювання державного органу". При цьому зазначається, що схожа практика існує у багатьох європейських країнах.

Цей закон набуває чинності на наступний день після його опублікування.

Пенсія - не вирок: бурхливе життя бабусь і дідусів у Німеччині (18.10.2018)