1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Верховна Рада підтримала законопроєкт про заочне засудження

Марія Думанська
17 лютого 2021 р.

Законопроєкт передбачає законодавчі інструменти для оголошення людей в розшук і ухвалення рішення про заочний арешт.

https://p.dw.com/p/3pTur
Верховна Рада підтримала законопроєкт про заочне засудження
Верховна Рада підтримала законопроєкт про заочне засудженняФото: Sergii Kharchenko/NurPhoto/picture alliance

Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроєкт про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо вдосконалення окремих положень у зв'язку зі здійсненням спеціального досудового розслідування. За відповідний законопроєкт №2164 на засіданні в середу, 17 лютого, проголосували 299 народних депутатів.

Читайте також: Київський апеляційний суд скасував заочний арешт Віктора Януковича

Цей документ пропонує внести зміни до Кримінального процесуального кодексу та визначити, що для оголошення в розшук є підстави, "коли місце перебування підозрюваного невідоме, і коли підозрюваний ухиляється від явки на виклик слідчого, прокурора, слідчого судді або суду за умови його належного повідомлення про такий виклик, і існують обґрунтовані підстави вважати, що він виїхав і або перебуває в іншій країні або на тимчасово окупованих територіях України".

"Для того, щоб зараз заочно засудити людину - всіх тих, хто наразі перебуває в Росії, на окупованих територіях, "беркутівців", які втекли, потрібно людину оголосити в міждержавний або міжнародний розшук", - сказала членкиня комітету Ради з питань правоохоронної діяльності Олександра Устінова, передає інформагенція "Інтерфакс-Україна".

"У міждержавний ми не можемо оголосити, оскільки це тільки у країнах СНД. Росія нам говорить, що: ми не видамо цю людину, оскільки це не відповідає державним інтересам Російської Федерації", - зауважила депутатка. Тому, за її словами, Україна повинна мати інструмент для оголошення у розшук та заочного засудження тих осіб, які котрі перебувають у Росії та на непідконтрольних територіях.

Офіс генпрокурора розраховував на ухвалення законопроєкту 

Напередодні, 16 лютого, генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова закликала підтримати цей законопроєкт. "Справи Майдану" - справа честі для Офісу генпрокурора... Торік ми значно активізували слідство в цих провадженнях. За процесуального керівництва прокурорів повідомлено про підозру 42 особам - це втричі більше, ніж у 2019 році. Серед них 24 працівники органів внутрішніх справ, троє прокурорів, п'ять суддів, десять цивільних осіб", - повідомила вона.

Крім того, за її словами, заплановані заочні судові процеси стосовно колишнього керівництва країни за події 18-20 лютого 2014 року, а також стосовно "тітушків", які на замовлення колишнього керівництва міністерства внутрішніх справ України викрадали і катували учасників акцій протесту.

Вбивства на Майдані: чи вплине на хід справи повернення "ексберкутівців" (20.02.2020)