1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW
Суспільство

BioNTech створила альянс з виробництва вакцини - WSJ

Микола Кондратенко
14 березня 2021 р.

Аби подолати брак вакцин від коронавірусу і збільшити виробництво, німецький виробник препарату компанія BioNTech створила альянс із 13 компаній. Більшість із них - європейські.

https://p.dw.com/p/3qbfo
Шприц із вакциною на тлі напису BioNTech
Фото: imago images/Political-Moments

Німецька компанія BioNTech, яка розробила першу у світі вакцину від коронавірусу на основі матричної РНК, створила альянс із 13 фірм з метою забезпечити Євросоюз та інші країни необхідною кількістю препарату. Про це в суботу, 13 березня, пише газета The Wall Street Journal, відзначаючи, що таким чином BioNTech сподівається досягти, а можливо, і перевершити амбітну мету - виробити в поточному році два мільярди доз вакцини.

Читайте також: Концерн Pfizer і вакцина від коронавірусу: прибутки важливіші за життя?

За інформацією видання, переговори почалися ще у жовтні 2020 року, за кілька тижнів до того, як BioNTech зі своїм американським партнером Pfizer оголосили про створення вакцини від коронавірусу. До альянсу приєдналися деякі ключові конкуренти компанії Pfizer. Більшість фармкомпаній, які долучилися до альянсу, - з Європи.

Читайте також: Як Німеччина планує радикально розширити виробництво вакцини від COVID-19

Серед партнерів називаються німецькі виробники Merck, Rentchler Biopharma, Evonik Industries, Dermapharm, Siegfried AG і Baxter Oncology, французькі Sanofi і Delpharm, швейцарська Novartis, австрійська Polymun Scientific Immunbiologische Forschung GmbH і канадська Acuitas Therapeutics. Усі вони виконуватимуть певну частину роботи з налагодження виробництва вакцини від коронавірусу.

BioNTech розширює і власне виробництво

Компанія BioNTech розширює і власне виробництво вакцини: очікується, що у квітні буде запущений новий завод, який зможе щорічно випускати 750 мільйон доз вакцини.

Читайте також: Чому в Євросоюзі гальмує вакцинація від COVID-19

Видання зазначає, що такі заходи допоможуть ЄС вирішити проблему нестачі вакцин, яка виникла через те, що деякі виробники не можуть виконати своїх зобов'язань щодо постачання препаратів. Наприклад, британсько-шведська фармацевтична компанія AstraZeneca напередодні попередила про чергове скорочення постачань вакцини до ЄС.

Індійська вакцина Covishield для України: що варто знати (24.02.2021)