1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Маас прокоментував оголошення про відведення військ РФ

Дмитро Губенко
27 квітня 2021 р.

Міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас привітав оголошення про відведення російських військ від кордону України та закликав зняти обмеження в Чорному морі.

https://p.dw.com/p/3segm
Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас
Міністр закордонних справ Німеччини Гайко МаасФото: Xander Heinl/photothek/imago images

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас (Heiko Maas) привітав оголошене Росією відведення військ з прикордонного з Україною регіону. Про це він заявив у вівторок, 27 квітня, під час зустрічі зі словацьким колегою Іваном Корчком.

При цьому він наголосив, що за словами мають швидко слідувати дії. Втім, на думку Мааса, необхідні й подальші кроки. Серед них міністр назвав зняття обмежень на судноплавство в Чорному морі та дотримання перемир'я на сході України. Міністр закордонних справ ФРН закликав вирішувати проблеми через діалог.

У свою чергу, Корчок запевнив, що Словаччина підтримує міжнародне співтовариство та Німеччину в намаганнях досягти миру. Він також наголосив на підтримці територіальної цілісності та суверенітету України.

Читайте також: Маас виступив проти зупинки будівництва "Північного потоку-2"

Загострення на Донбасі та в Чорному морі

Нагадаємо, в квітні Росія сконцентрувала на кордонах з Україною велику кількість військ, що викликало занепокоєння в Києві, а також у США та ЄС. Утім, 23 квітня в міністерстві оборони Росії заявили, що російські військові, які брали участь у "заходах раптової перевірки" в анексованому Криму, почали повертатися у пункти постійної дислокації. 

Читайте також: Поки це лише слова - Держдеп США про відведення військ РФ

А з 24 квітня Росія заборонила прохід іноземних військових кораблів та інших державних суден у трьох районах Чорного моря. Обмеження триватимуть до 31 жовтня. Під заборону потрапила ділянка акваторії вздовж узбережжя анексованого Росією українського півострова Крим, приблизно від Севастополя до Гурзуфа, прямокутна ділянка біля берегів Керченського півострова і невелика ділянка біля західного краю Криму. Керченська протока і підходи до неї залишилися вільними для судноплавства.

Загострення на Донбасі і "Північний потік-2": що буде з трубою (16.04.2021)