1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

КС Німеччини вважає закон про клімат недостатньо жорстким

Дмитро Губенко | Сергій Ромашенко
29 квітня 2021 р.

Конституційний суд Німеччини вирішив, що закон про захист клімату має бути жорсткішим. Зміни до закону треба внести до кінця 2022 року.

https://p.dw.com/p/3sl2Y
Активісти руху Fridays for Future біля будівлі Конституційного суду Німеччини
Активісти руху Fridays for Future біля будівлі Конституційного суду НімеччиниФото: Uli Deck/dpa/picture alliance

Федеральний закон про захист клімату частково суперечить Основному закону Німеччини і тому має бути виправлений до кінця 2022 року, постановив у четвер, 29 квітня, Конституційний суд (КС) країни. За його рішенням, закон у теперішньому вигляді чітко не вказує, як саме має бути забезпечено скорочення викидів двоокису вуглецю в атмосферу з 2031-го по 2050 рік.

Читайте також: У ЄС погодили загальноєвропейський закон із захисту клімату

Позов було подано переважно молодими людьми за підтримки екологічних організацій. Представниця руху Fridays for Future Луїза Нойбауер (Luisa Neubauer) назвала рішення суду в Карлсруе проривним та доленосним. "Це - неймовірно знаменний день для багатьох. Захист клімату - це основне право людини. На думку Конституційного суду, федеральний закон про захист клімату недостатньо жорсткий", - сказала вона. За словами Нойбауер, майбутні свободи і права молодого покоління є не менш важливими, ніж свободи та права теперішнього покоління.

Німецькі політики з партій урядової коаліції привітали рішення КС та пообіцяли внести необхідні зміни до закону. Зокрема, міністерка захисту довкілля Свенья Шульце (Svenja Schulze) запевнила, що вже влітку представить ключові параметри для нового закону, повідомляє інформагенція AFP.

Читайте також: П'ять простих способів жити більш екологічно в 2021 році

Згідно із законом про захист клімату, який було прийнято у ФРН в 2019 році, обсяг викидів двоокису вуглецю на 2030 рік має бути скорочено не менш ніж на 55 відсотків порівняно з показником 1990 року. Для різних секторів економіки, таких як енергетика, транспорт, будівництво та сільське господарство, встановлені максимально допустимі обсяги викидів. На 2050 рік Німеччина має досягти повної кліматичної нейтральності, тобто не виробляти жодних парникових газів у чистому залишку.

Чому Німеччина не така "зелена", як ви думаєте (26.03.2021)