1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW
СуспільствоНімеччина

COVID: послаблення для вакцинованих у ФРН набувають чинності

Олена Перепадя
7 травня 2021 р.

Щойно відповідне розпорядження уряду, схвалене Бундестагом і Бундесратом, буде офіційно опубліковане, воно почне діяти.

https://p.dw.com/p/3t5IX
Черга на щеплення від коронавірусу в одному з центрів вакцинації Кельна
Черга на щеплення від коронавірусу в одному з центрів вакцинації КельнаФото: Marius Becker/dpa/picture alliance

Бундесрат як представництво федеральних земель у п'ятницю, 7 травня, схвалив розпорядження уряду Німеччини щодо привілеїв для вакцинованих та одужалих від COVID-19. Напередодні цей документ схвалив німецький Бундестаг.

Правила, що послаблюють обмеження локдауну для певних груп населення, набудуть чинності після публікації документа в офіційному віснику: оглядачі очікують, що правила діятимуть вже у ці вихідні, тобто з 8 травня.

Передбачається, що вакциновані від коронавірусу, а також ті, хто одужав від COVID-19, зможуть без жодних обмежень зустрічатися з іншими людьми. У разі зустрічі в родинному колі чи серед друзів з тими, хто ще не вакцинувався, їх не враховуватимуть у максимально допустиме число осіб, з якими можна контактувати. Для цих осіб не діятимуть і обмеження комендантської години. Так само їм не потрібно буде відбувати карантин після поїздки за кордон - якщо тільки вони не прибувають з країни чи регіону, де зафіксовані мутовані варіанти коронавірусу. Повністю вакциновані також не повинні пред'являти негативні тести на коронавірус при відвідуванні магазинів чи перукарень.

Читайте також: Чи можуть вакциновані від COVID-19 заразити інших?

Повністю вакцинованими в Німеччині вважають тих, хто щонайменше 14 днів тому отримав другу ін'єкцію вакцини від коронавірусу, а у разі застосовуння препарату компанії Johnson & Johnson достатньо й одного щеплення. Для доведення того, що особа одужала від коронавірусу, необхідно надати позитивний лабораторний ПЛР-тест, якому не менше 28 днів, але не більше шести місяців, повідомляє інформагенція dpa.