1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

«Угорські прикордонники – найбільш ввічливі»

Дмитро Каневський16 червня 2008 р.

Що відбувається на східному кордоні Євросоюзу, зокрема з Україною? Дати відповідь на це питання спробували науковці із сімох європейських країн, перевіривши умови перетину кордону на 19 контрольно-пропускних пунктах.

https://p.dw.com/p/EKfM
Фото: DW

Відсутність сучасної інфраструктури, незрозумілі правила перетину, багатокілометрові черги – це лише деякі проблеми на східних кордонах Євросоюзу. Українські громадяни, що перетинали кордони з Польщею та Словаччиною найчастіше скаржилися на нерівне і часом навіть принизливе ставлення до себе з боку польських і словацьких прикороднників. Як зазначає словацький дослідник Юрай Бузалка: "Чимало українців розповіли про те, що ставлення до них з боку українських митників було навіть гіршим, ніж по інший бік кордону. Порівнюючи ситуацію у Польщі і Словаччині, можна сказати, що поляки, зважаючи на тісні зв’язки між Польщею і Західною Україною, усе ж приділяють більше уваги східному кордону, ніж словаки. У Братиславі коротенький східний кордон взагалі не вважають важливим".

Найбільш ввічливими, як зазначають дослідники, виявилися вартові кордону з Угорщини. Загалом, єдиною позитивною тенденцією останніх років стало помітне зменшення відкритої корупції. Одначе окремі випадки стягування хабарів досі трапляються. Водночас, рівень співпраці прикордонників з країн ЄС із українськими колегами залишається незадовільним, каже дослідниця Марта Кіндлер: "Надзвичайно важливим є покращення рівня співпраці між прикордонними службами. Необхіден кращий обмін інформацією і розроблення єдиного списку документів, потрібних для перетину кордону". Дослідники також вказують на необхідність модернізації інфраструктури та зведення додаткових пунктів перетину.