1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Для пошуку винних у катастрофі «Конкорда» знадобилося десять років

6 грудня 2010 р.

Авіакатастрофа 25 липня 2000 року у Парижі стала кінцем міфу про «супер-літак майбутнього». Розслідування обставин падіння «Конкорда» тривало десять років. Французький суд нарешті назвав винних у катастрофі.

https://p.dw.com/p/QQvd
Пілот марно намагався посадити літак на запасному аеродромі - машина впала на житловий масивФото: AP

Як постановив суд, відповідальність за падіння «Конкорда» лежить не лише на Air France, якій належав літак, а й на американській авіакомпанії Continental. Судді визнали доведеним той факт, що причиною займання літака став невеличкий металевий уламок іншого літака, який лежав на злітній смузі. Після наїзду на уламок у «Конкорда» вибухнуло шасі, його фрагменти пробили паливний бак. Внаслідок займання палива надзвуковий літак впав за кілька хвилин після злету. Як з’ясувало слідство, фрагмент літака Continental опинився на злітній смузі через недбалість одного з техніків, які обслуговували літаки компанії.

Умовний вирок для техніка

BdT 40 Jahre Concorde
До 2003 року всі надзвукові пасажирські літаки зняли з експлуатаціїФото: AP

Техніка засудили до 15 місяців тюрми – умовно. За даними прокуратури, ремонтник використав титанову запчастину, яка не відповідала приписам безпеки. Тепер Continental має сплатити 200 тисяч євро штрафу і мільйон євро компенсації конкуренту Air France. Адвокат родичів загиблих у катастрофі Кристоф Велленс висловив невдоволення вироком. Засудженого рядового техніка він назвав «цапом-відбувайлом». На думку Велленса, дуже дивно, що суду треба було стільки часу для прийняття рішення, яке базується на даних, наданих експертами ще дев’ять років тому. Не збирається миритися з вироком й американська авіакомпанія. Її адвокати назвали вирок французького суду прагненням відбілити Air France.

Внаслідок катастрофи загинули 113 пасажирів. Більшість рідних жертв невдовзі після падіння літака відмовилися від претензій на адресу Air France, отримавши грошові компенсації. За даними ЗМІ, йдеться про сотні мільйонів доларів.

Євген Тейзе/dpa, afp

Редактор: Тетяна Бондаренко