Oglas
„Dejtonska generacija“ – mladi rođeni 1995. godine, kada je potpisan mirovni sporazum, kažu da su zahvalni što žive u miru i da je najveća vrednost Dejtona upravo to što je zaustavio rat. Ipak, smatraju da je taj okvir danas često prepreka boljem i funkcionalnijem društvu.
Nedžad, Matej i Dragomir navode da mladi u BiH žive izazovno i u lošijem položaju od svojih vršnjaka u regionu, boreći se za prilike i opstanak. Ravnopravnost, kažu, postoji samo na papiru. Dok jedni vide Dejton kao kočnicu, drugi ga smatraju temeljem koji se ne sme menjati. Svi se slažu da političari usporavaju napredak, ali i da mladi moraju preuzeti veću odgovornost i boriti se za svoja prava i svoju budućnost.