1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Атака дронів РФ: знеструмлена частина Чернігова

23 грудня 2025 р.

Внаслідок удару РФ по енергооб'єкту 23 грудня без електропостачання залишилася частина жителів Чернігова. Також РФ била по Полтавщині і Дніпропетровщині.

https://p.dw.com/p/55uT6
Центр Чернігова під час відключень
Без світла залишилася частина ЧерніговаФото: Valentyn Ogirenko/REUTERS

Російські війська ввечері у вівторок, 23 грудня, завдали удару по енергооб'єкту в Чернігівському районі, внаслідок чого без енергопостачання залишилась частина обласного центру, повідомляє "Чернігівобленерго" у соцмережах. 

"Внаслідок рашистського обстрілу пошкоджено важливий енергооб'єкт у Чернігівському районі. Знеструмлено частину міста Чернігів. Просимо зберігати спокій і заходи власної безпеки! Щойно дозволить безпекова ситуація, енергетики приступлять до аварійно-відновлювальних робіт", - зазначається в повідомленні.

За даними глави МВА Дмитра Брижинського, критичний об'єкт інфраструктури був атакований повторно. Крім того, у місті зафіксовано влучання російського безпілотника в багатоповерхівку. За даними Брижинського, на місці влучання виникла пожежа, яку вже ліквідували. Загиблих і поранених серед цивільного населення немає. Дві людини перебувають у стані шоку, їм надається необхідна допомога. Жителів постраждалого будинку евакуюють.

У будинку пошкоджено теплопостачання, яке, за словами глави МВА, протягом п’яти годин планується відновити.

РФ атакувала підприємство на Полтавщині

На Полтавщині вдень під ударом РФ опинилося підприємство у Кременчуцькому районі. Двоє людей отримали поранення, повідомив очільник обласної військової адміністрації Володимир Когут.

"Сьогодні вдень на Полтавщині кілька разів звучали сигнали повітряної тривоги. Під час однієї з них росіяни завдали удару по підприємству у Кременчуцькій громаді. Двоє людей отримали поранення. Медики надають їм необхідну допомогу", - написав Когут.

За його словами, на місці працюють усі відповідні служби. Об’єкти життєзабезпечення населення працюють у штатному режимі.

Також постраждала від обстрілів РФ Дніпропетровщина, а саме Нікопольська, Покровська, Марганецька, Мирівська, Червоногригорівська громади. Зокрема, 86-річна жителька Нікопольського району була поранена внаслідок дроново-артилерійської атаки, повідомив виконуючий обов'язки начальника обласної військової адміністрації Владислав Гайваненко.

За його даними, пошкоджені підприємство, кафе, 16 приватних будинків, 5 господарських споруд, авто. Також окупанти завдали дронового удару по Криворізькому району, де зафіксовані руйнування на автозаправній станції, повідомив Гайваненко.

Міненерго: Ситуацію в енергосистемі поступово стабілізують

Раніше повідомлялося, що станом на ранок внаслідок нічного удару РФ із застосуванням 635 дронів та 38 ракет майже повністю знеструмлені споживачі у Рівненській, Тернопільській та Хмельницькій областях.

Ввечері 23 грудня у міненерго заявили про поступову стабілізацію ситуації в енергосистемі. Зокрема, у Рівненській, Тернопільській та Одеській областях тривають відновлювальні роботи. Обмеження споживання продовжують застосовуватися в усіх областях – як для бізнесу, промисловості, так і населення.

Найважчою ситуація, за даними міненерго, залишається у прифронтових та прикордонних регіонах, де відновлення електропостачання ускладнене постійними бойовими діями.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою