1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Черговий удар РФ: без тепла близько 4 тисяч будинків у Києві

12 лютого 2026 р.

Внаслідок масованого удару РФ по енергетиці без тепла залишилися близько 10 тисяч абонентів у Дніпрі, майже 200 будинків в Одесі та близько 4 тисяч будинків у Києві - включно з постраждалими від минулих атак по столиці.

https://p.dw.com/p/58ZYz
Пункт обігріву в Києві
Кияни в черзі за гарячою їжею в одному з пунктів обігрівуФото: Hiroto Sekiguchi/AP Photo/picture alliance

Унаслідок масованої нічної атаки 12 лютого по об'єктах критичної інфраструктури в Києві без централізованого теплопостачання залишилися ще майже 2600 багатоповерхових будинків. Про це повідомив мер української столиці Віталій Кличко.

Відсутність опалення зафіксована як на лівому, так і на правому берегах міста, зокрема в Деснянському, Дніпровському, Печерському та Солом'янському районах. "Комунальники вже працюють над відновленням теплопостачання в ці будинки", - запевнив Кличко.

Як уточнив віцепрем'єр з відновлення України Олексій Кулеба, у столиці РФ била по теплогенеруючих об'єктах. Водопостачання та водовідведення працюють.

Після минулих обстрілів без тепла досі залишаються понад 1100 багатоповерхівок у Дніпровському та Дарницькому районах через критичні пошкодження Дарницької ТЕЦ.

31-ша атака на підстанції ДТЕК

Компанія ДТЕК повідомила про чергову атаку на її об'єкт - цього разу в Одеській області. Це вже 31-ша велика підстанція компанії, яку пошкодили російські удари.

"Руйнування значні. Ремонт потребуватиме тривалого часу, щоб повернути обладнання до працездатного стану", - йдеться в повідомленні.

На місці працюють фахівці, розбирають завали. Першочергове завдання - повернути електроенергію об’єктам критичної інфраструктури, зазначили в ДТЕК і запевнили, що зроблять все можливе для ліквідації наслідків удару.

В Одесі 300 тисяч людей без води, 200 будинків без тепла

За даними Кулеби, в Одесі через знеструмлення без водопостачання залишилися близько 300 тисяч людей, без тепла - майже 200 будинків.

Тривають роботи з запуску систем, де можливо - залучаються резервні джерела живлення.

У Дніпрі без тепла майже 10 тисяч абонентів

У Дніпрі без опалення залишилися 10 тисяч абонентів.

Відбувається запуск альтернативного джерела постачання теплової енергії, а також блочно-модульних котелень для закладів соціальної сфери.

"Це чергова спроба залишити українців без базових послуг посеред зими. Але відновлення триває безперервно", - заявив Кулеба. 

Читайте також: Без тепла й світла внаслідок ударів РФ: як похитнулось здоров'я українців

Удари РФ по ТЕЦ України: що далі?

Пропустити розділ Більше за темою