Китай запровадив дзеркальні мита на товари зі США
4 квітня 2025 р.
Китай у п'ятницю, 4 квітня, оголосив про рішення запровадити додаткові мита на товари зі США, яке стало відповіддю на рішення президента США Дональда Трампа запровадити мита на товари з Китаю.
Міністерство фінансів КНР заявило, що від 10 квітня ставка митних зборів на товари зі США складе 34 відсотки. Таким чином вона буде аналогічною тому тарифу, який США встановили на товари китайського походження.
Читайте також: Трамп готовий знижувати мита в обмін на "феноменальні" пропозиції
Експортний контроль над цінними рідкісноземельними металами
Пекін також оголосив про запровадження з 4 квітня контролю над експортом до Сполучених Штатів середніх і важких рідкісноземельних металів, серед яких самарій, гадоліній, тербій, диспрозій, лютецій, скандій та ітрій. "Метою впровадження китайським урядом експортного контролю цих товарів відповідно до закону є кращий захист національної безпеки та інтересів, а також виконання міжнародних зобов'язань, таких як нерозповсюдження (ядерної зброї. - Ред.)", - йдеться в заяві міністерства торгівлі Китаю, цитує агентство Reuters.
Крім того, уряд Китаю заявив, що додав 27 компаній до переліку компаній, які підпадають під торговельні санкції або експортний контроль. Серед них 16 компаній підпадають під заборону на експорт товарів "подвійного призначення". Серед американських компаній, на які відтепер поширюватимуться обмеження - High Point Aerotechnologies, оборонна технологічна компанія, а також Universal Logistics Holding, публічна транспортно-логістична компанія, повідомляє агентство AP.
Китай подає позов до СОТ проти США
Пекін також оголосив, що подав позов до Світової організації торгівлі через запроваджені Вашингтоном митні тарифи. "Запровадження Сполученими Штатами так званих "взаємних тарифів" серйозно порушує правила СОТ, завдає серйозної шкоди законним правам та інтересам членів СОТ і серйозно підриває засновану на правилах багатосторонню торговельну систему та міжнародний економічний і торговельний порядок", - заявили в міністерстві торгівлі Китаю.
На думку Пекіна, цей крок США є "типовою односторонньою практикою залякування, яка ставить під загрозу стабільність глобального економічного і торговельного порядку". "Китай рішуче виступає проти цього", - наголосили у відомстві.
Нові митні тарифи Трампа
2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження базового мита на імпорт з усіх країн на рівні 10 відсотків, а також про підвищення тарифних ставок для десятків країн, які мають позитивне торговельне сальдо зі США. До останньої категорії увійшов і Китай - мита для нього встановлено на рівні 34 відсотків.
Окрім того, Вашингтон від 3 квітня запровадив 25-відсотковий тариф на імпорт до США будь-яких автомобілів.