Масована атака РФ: пошкоджено понад 170 об'єктів
24 січня 2026 р.
Внаслідок масштабної ракетно-дронової атаки, завданої військами РФ по території України в ніч на суботу, 24 січня, було пошкоджено понад 170 об'єктів, серед яких енергетична інфраструктура, більше 60 житлових будинків, а також 80 цивільних автомобілів. Російські удари забрали життя однієї людини та поранили близько 40 людей.
Про це під час наради під головуванням прем'єр-міністерки України Юлії Свириденко повідомив міністр внутрішніх справ країни Ігор Клименко.
У Києві "шахед" убив жінку на фабриці Roshen, у Харкові понад 30 поранених
Зокрема, більше 30 людей, в тому числі двоє дітей, отримали поранення внаслідок масованої атаки дронів у Харкові. "Пошкоджено цивільні об'єкти, зокрема пологовий будинок, де перебувало близько 30 пацієнтів з дітьми", - написав міністр у Telegram.
Як повідомляє "Суспільне", у Києві російський "шахед" поцілив у кондитерську фабрику Roshen у Голосіївському районі, внаслідок чого загинула 48-річна жінка, а ще дві людини дістали поранень. За даними народної депутатки з фракції "Європейська солідарність" Вікторії Сюмар, виробничий цех фабрики внаслідок удару зазнав серйозних руйнувань.
За даними Київської міської прокуратури, пошкоджень також зазнало приміщення Національної бібліотеки ім. Вернадського. У Дніпровському районі вирувала масштабна пожежа - там зайнявся гаражний кооператив і вщент вигоріли чотири вантажівки, зокрема, два бензовози. Наслідки ударів зафіксовані також у Дарницькому та Деснянському районах.
Як поінформував мер Києва Віталій Кличко, найскладнішою наразі є ситуація на Троєщині, де близько 600 будинків залишаються без електро-, тепло- та водопостачання. За його словами, тут розгортають додаткові пункти обігріву, де люди зможуть перебувати і вдень, і вночі. Такі пункти облаштовують, зокрема, у деяких школах, додатково оснащуючи їх мобільними котельнями, можливостями для ночівлі - карематами і харчуванням. Кличко запевнив, що міські служби роблять все, щоб подолати кризову ситуацію, спричинену російськими атаками.
ППО збило рекордні дев'ять протикорабельних ракет Х-22/Х-32
Як повідомив начальник управління комунікацій командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат, під час масованої атаки в ніч на 24 січня російські окупаційні війська застосували проти Києва нетипову тактику, випустивши 12 важких протикорабельних ракет Х-22/Х-32. З них протиповітряній обороні вдалося знешкодити дев'ять, розповів в ефірі телеканалу "Київ24".
За даними Ігната, за весь час повномасштабного вторгнення РФ випустила по території України понад 400 ракет типу Х-22 та їхньої модернізованої версії Х-32, проте до цього моменту силам ППО вдалося збити лише три такі ракети.
Як повідомлялося, в ніч проти суботи війська РФ завдали комбінованого удару по Україні з застосуванням ракет різних типів повітряного і наземного базування, а також ударних дронів. За даними ПС ЗСУ, зафіксували 396 засобів повітряного нападу - дві протикорабельні ракети 3М22 "Циркон", 12 крилатих ракет Х-22/Х-32, шість балістичних ракет Іскандер-М/С-300, одна керована авіаційна ракета Х-59/69, 375 безпілотників типу Shahed, "Гербера", "Італмас" та інших.
За попередніми даними, сили протиповітряної оборони знешкодила 357 дронів, а також 15 ракет - дев'ять крилатих ракет Х-22/Х-32, п'ять балістичних ракет Іскандер-М/С-300, одну керовану авіаційну ракету Х-59/69. Зафіксовано влучання двох ракет та 18 ударних БпЛА на 17 локаціях, а також падіння збитих уламків БпЛА на 12 локаціях.