Міноборони розкритикувало заяви влади Києва про тероборону
28 грудня 2021 р.
Міністерство оборони України заявило, що місцеві державні адміністрації не можуть утворювати штаби територіальної оборони. Відповідна заява оприлюднена на сайті міністерства у понеділок, 27 грудня, після того, як пресслужба Київської міської державної адміністрації (КМДА) повідомила про створення штабу тероборони.
У заяві міноборони наведено слова очільника відомства Олексія Резнікова, який закликав утриматися від політичного піару на темі тероборони, адже це компетенція військових. У відомстві наголосили, що етапи і порядок створення сил територіальної оборони визначаються головнокомандувачем Збройних сил України (ЗСУ).
Читайте також: Військовий облік для жінок в Україні: непродумані новації?
"Будь-які структури, створені посадовими особами органів місцевого самоврядування, не входять до складу сил територіальної оборони ЗСУ. Місцеві державні адміністрації беруть участь, а не створюють самостійно штаби територіальної оборони", - відзначено в заяві.
Як функціонуватиме територіальна оборона?
У липні Верховна Рада України ухвалила закони, необхідні для створення і розвитку сил територіальної оборони, згодом їх підписав Володимир Зеленський. Закони дали змогу створювати добровольчі формування територіальних громад, яким дозволено використовувати власну мисливську зброю, і збільшили чисельність ЗСУ для забезпечення роботи сил тероборони.
Читайте також: Територіальна оборона від Зеленського: новий рід військ і мисливська зброя
Військові частини сил тероборони ЗСУ мають бути створені в 2022 році. Функціонуватимуть такі підрозділи в кожній області та Києві. Долучитися за контрактом до служби в них може кожен охочий українець. Військовослужбовці підрозділів тероборони отримуватимуть заробітну плату, забезпечуватимуться медичною допомогою і матимуть можливість служити поруч із домом. При цьому, на період служби за ними повинно зберігатись місце роботи і середня зарплата.