Зверєв розгромив Джоковича у фіналі Підсумкового турніру ATP

Олена Перепадя
18 листопада 2018 р.

Німецький тенісист Саша Зверєв у двох сетах розгромив першу ракетку світу Новака Джоковича та став наймолодшим за останнє десятиліття переможцем престижного турніру.

Александер Зверєв святкує перемогу на Підсумковому турнірі ATP
Александер Зверєв святкує перемогу на Підсумковому турнірі ATP Фото: Action Images via Reuters

Німецький тенісист Александер (Саша) Зверєв (Alexander Zverev) у фіналі Підсумкового турніру Асоціації тенісистів-професіоналів (ATP) у Лондоні в неділю, 18 листопада, впевнено переміг першу ракетку світу серба Новака Джоковича - 6:4, 6:3.

21-річний німець здобув поки найбільший титул у своїй кар'єрі та став наймолодшим за останнє десятиліття переможцем престижного турніру, в якому беруть участь восьмеро найкращих тенісистів за підсумками року.

У першому сеті до рахунку 4:4 зберігалася рівна гра - кожен тенісист тримав свою подачу. У наступному геймі Зверєву вдалося взяти подачу Джоковича, а згодом на своїй завдяки блискучій подачі впевнено довести сет до перемоги - 6:4.

На початку другого сету Зверєв одразу зробив брейк (взяв подачу суперника), однак у наступному геймі занервував і одразу ж віддав свою - 1:1. Утім, в третьому геймі зробив ще один брейк та повів 2:1. Примітно, що Зверєву вдавалося перегравати Джоковича в тривалому обміні ударами на задній лінії - одному з головних козирів Джоковича. Молодий німець надалі в другому сеті зміг втримати свою подачу, а за рахунку 5:3 зробив ще один брейк. Матч він завершив феноменальним обвідним ударом. Блискуча перемога Зверєва - 6:4, 6:3. На груповій стадії кількома днями раніше німець у двох сетах поступився Джоковичу.

На шляху до фіналу Зверєв у півфіналі обіграв легенду світового тенісу швейцарця Роджера Федерера (Roger Federer) - 7:5, 7:6. Невдоволення лондонської публіки викликав суперечливий момент: Зверєв зупинив гру у вирішальний момент на тай-брейку другого сету, коли бол-бой за межами корту випустив м'яч. Пункт, згідно з правилами, переграли, німець впевнено взяв очко на своїй подачі, а згодом доленосна помилка Федерера у грі з льоту допомогла Зверєву виграти матч. Після матчу Федерер зазначив, що суперник діяв за правилами, а він сам - пробачив хлопчика, який ненавмисне втрутився у перебіг матчу.

Саша Зверєв народився в Гамбурзі в родині тенісистів, вихідців з колишнього Радянського Союзу. Він став першим німцем за понад 20 років, якому вдалося виграти фінал Підсумкового турніру ATP. Востаннє з німців це вдалося в 1995 році легендарному Борису Беккеру (Boris Becker).

Нагадаємо, у жінок цього року Підсумковий турнір Жіночої тенісної асоціації (WTA) у Сінгапурі виграла українка Еліна Світоліна

Новак Джокович привітав суперника з найбільшим титулом в кар'єрі
Новак Джокович привітав суперника з найбільшим титулом в кар'єріФото: Action Images via Reuters