Близько 930 будинків у Києві досі без опалення
27 січня 2026 р.
У Києві унаслідок російських ударів станом на ранок вівторка, 27 січня, без опалення залишалося 926 будинків. Усі вони розташовані в лівобережній частині української столиці, повідомив президент України Володимир Зеленський після проведеної селекторної наради з енергетичних питань.
"Окремо розібрали ситуацію в Києві. Станом на сьогоднішній ранок досі без опалення 926 будинків у кількох районах на лівому березі столиці", - написав Зеленський у Telegram-каналі. За його словами, міністерство енергетики й міністерство внутрішніх справ залучають додаткові генератори. "Резерви з усієї України задіяні для допомоги столиці", - запевнив президент.
Нагадаємо, напередодні в другій половині дня понад 1200 будинків у Києві були без опалення.
У КМДА пояснили ситуацію з вимкненням гарячої води для киян
Водночас у пресслужбі Київської міської державної адміністрації (КМДА) повідомили, що задля "відновлення послуги централізованого опалення в частині житлових будинків тимчасово обмежено постачання гарячої води". "Вивільнену теплову потужність спрямовують на відновлення теплопостачання. Адже за низької температури повітря повторно запустити систему технічно дуже складно. Особливо це актуально в умовах, коли систему доводиться запускати не вперше, зокрема втретє - як у частині житлового фонду Деснянського району", - пояснили у відомстві.
Утім, ці обмеження стосуються не всього житлового фонду міста, "а лише будинків, де це технічно необхідно для відновлення теплопостачання". "Це вимушений і тимчасовий крок, необхідний для ліквідації наслідків ворожих атак, відновлення тепла в оселях і подальшої стабілізації роботи енергосистеми", - запевнили в КМДА.
ДТЕК відзвітувала, що повернула світло більш ніж мільйону домогосподарств
Тим часом пресслужба енергокомпанії ДТЕК повідомила, що її фахівцям вдалося повернути електрику в більш ніж мільйон домогосподарств. Загалом доступ до електромережі повернуто для більше ніж 1,2 мільйона родин, які були змушені обходитися без електроенергії внаслідок обстрілів РФ.
"Попри складну ситуацію минулого тижня нам вдалося повернути світло у 373 населених пунктах", - зазначили в ДТЕК. Найбільше споживачів, котрі знову отримали доступ до електропостачання завдяки роботі енергетиків, саме в столиці - таких домогосподарств у Києві 645,3 тисячі, йдеться в повідомленні пресслужби ДТЕК.
Крім того, світло вдалося повернути у 253,3 тисячі домогосподарств на Одещині, 120 тисяч на Дніпропетровщині, 104,4 тисячі осель на Донеччині й 86,6 тисячі родин на Київщині, вказано в повідомленні компанії.
Нагадаємо, вночі 24 січня російська армія запустила по Україні 375 дронів та 21 ракету різних типів. Зафіксовано влучання двох ракет та 18 безпілотників на 17 локаціях, а також падіння уламків БпЛА на 12 локаціях. Основним напрямком удару була Київщина.
Внаслідок атаки в Україні було пошкоджено понад 170 об'єктів, серед яких енергетична інфраструктура, більше 60 житлових будинків, а також 80 цивільних автомобілів.
Для подолання катастрофічної ситуації через брак струму й опалення в низці районів української столиці влада й гуманітарні організації облаштували пункти обігріву, в деяких з них ті з людей, хто має потребу, можуть отримати гарячі обіди.
Читайте також: Між виїздом і виживанням: як живе Київ без тепла і світла посеред зими