МАГАТЕ помітило деякі пошкодження ядерного об'єкта в Ірані
3 березня 2026 р.
Ядерний об'єкт в іранському місті Натанз був пошкоджений внаслідок нещодавніх ударів США та Ізраїлю, підтвердило Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) у вівторок, 3 березня.
"На основі останніх доступних супутникових знімків МАГАТЕ тепер може підтвердити деякі нещодавні пошкодження вхідних будівель іранського підземного заводу зі збагачення урану в Натанзі", - йдеться у дописі на X.
В організації зазначили, що радіологічних наслідків не очікується, і нагадали, щоб об'єкт вже зазнавав серйозних пошкоджень внаслідок ударів у червні. Наразі додаткових ушкоджень безпосередньо на об'єкті не виявлено, вказали у МАГАТЕ,
Нагадаємо, напередодні посол Ірану в МАГАТЕ Реза Наджафі заявив, що США та Ізраїль атакували ядерні об'єкти країни.
Читайте також: Чому Іран не відмовляється від своєї ядерної програми?
Військова операція США та Ізраїлю проти Ірану
Вранці 28 лютого Ізраїль і Сполучені Штати завдали масованих ударів по Ірану. Президент США Дональд Трамп заявив про намір знищити ядерну програму країни та закликав іранську армію скласти зброю, а жителів країни - "взяти свою долю у власні руки".
Внаслідок ударів, зокрема, підтверджено загибель верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї і кількох високопоставлених силовиків, включно з міністром оборони Азізом Насірзаде і командувачем Корпусом вартових ісламської революції Мохаммадом Пакпуром.
Після початку операції влада в Тегерані відкинула ймовірність ведення будь-яких переговорів з Вашингтоном. Водночас Трамп вже не виключає можливості направлення американських наземних військ до Ірану.
Читайте також: Що буде з Іраном після смерті аятоли Хаменеї?