В Україні розпочав роботу новий посол Німеччини Томс
17 вересня 2025 р.
Новопризначений посол Німеччини в Україні Гайко Томс (Heiko Thoms) вручив у середу, 17 вересня, копії вірчих грамот у міністерстві закордонних справ, інформує пресслужба МЗС.
Заступник українського міністра Євген Перебийніс привітав главу німецької місії з початком його дипломатичної діяльності, відзначивши високий рівень допомоги ФРН під час війни Росії проти України. Томс своєю чергою підкреслив готовність Німеччини й надалі посилювати військову, економічну та гуманітарну допомогу Україні.
У ході зустрічі сторони обговорили взаємодію країн з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та посилення тиску на РФ.
Попередній посол Єґер очолив німецьку розвідку
Томс - колишній державний секретар з питань фінансів - має значний досвід щодо України. Він зокрема брав участь у переговорах щодо 50-мільярдного пакета допомоги від країн Групи семи (G7) для України. У нього за плечима багаторічний досвід роботи дипломатом, він представляв Німеччину в Європейському Союзі, НАТО та ООН. Крім того, був заступником посла Німеччини при НАТО в Брюсселі та послом у Бразилії.
Його попередник на посаді посла в Україні Мартін Єґер (Martin Jäger) залишив посаду на початку вересня та очолив Федеральну розвідувальну службу Німеччини (BND).